17 червня- Всесвітній День боротьби с опустелюванням та посухами

Всі ми являємось свідками різкого змінення  кліматичних умов в сторону більш засушливого літа та посухами. Мінекологія та природні ресурси України пропонують  відзначити 17 червня - День   боротьби з  опустелюванням  та  посухами в Україні.

           Опустелювання  - це процес деградації земель у  посушливих та сухих районах  внаслідок дій різноманітних  факторів, включаючи антропогенні  та зміни клімату.

           Саме  опустелювання спричиняє зменшення біорізноманіття, погіршення  родючості грунтів, деградацію рослинного  покриву, погіршення стану водних об’єктів ,все це веде до погіршення життя людей.

           Оскільки 2015 рік –ООН  проголосило міжнародним роком грунтів,лісівники Генічеського району вбачають один із шляхів розв’язання цієї проблеми - створення лісових насаджень, парків, полезахисних смуг. Цей захід дозволяє якісне покращення грунтів (збільшуючи кількість гумусового горизонту), підвищення   вміст кисню в атмосфері.

           Встановлено,що1 гектар  деревостану виділяє щорічно 4 тони кисню, а споживає 5 тон вуглекислого газу. Так, під впливом  фітонцидів берези, ялівцю гинуть збудниками  тифу, туберкульозу,дизентерії. У порівняння у місті в одному кубічному метрі повітря до 40 тисяч бактерій, в лісі – 300 штук.

           Ліси являються незамінним «фільтром» повітря.

           З кожного гектару ріллі,незахищеної  лісосмугами  змивається азоту в 2,5 – 7 разів, фосфору -2-6 разів, калію в 3-5 разів більше ніж з захищених полів. Захистимо всі разом екосистему. В ній жити нашим онукам, дітям.

 

Головний лісничий ДП "Присиваське ДГ"   Т.О.Зубкова