ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"

Стосується кожного!

   DSCF3862Кількість лісових пожеж на землях державного лісового фонду ДП «Великокопанівське ЛМГ» лише у першому півріччі протягом останніх десяти років склала 101 пожежу. Із загальної кількості пожеж по підприємству у  Великокопанівському лісництві виникла 61 пожежа, що складає 60,4% від загальної кількості пожеж. На перший погляд сухі цифри статистики та вони засвідчують про надзвичайно високу пожежну небезпеку у лісових масивах місцевого лісництва. Територія лісництва розташована на землях трьох сільських рад – Абрикосівської, Великокопанівської та Подокалинівської. Так от, 78,7 % або 48 пожеж із 61 виникло на лісових землях Великокопанівської сільської ради. А якщо ще точніше, то це у кварталах № 27 та № 28, район колишнього «піонер-лагеря» напроти станції Великі Копані Одеської залізниці. І лише завдяки оперативному виявленню лісової пожежі та своєчасному гасінню її осередку вдавалося уникнути лиха.

   Причини пожежі відомі – необережне поводження з вогнем населенням у лісі. Населення – це в основному заробітчани без постійного місця проживання, які влаштовують місця для ночівлі чи спілкуються із «зеленим змієм» не дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки в лісах.

   Працівники державної лісової охорони неодноразово виявляли «квартирантів», складали на них протоколи про адміністративні правопорушення. Та на цьому все і закінчувалося. Адмінштрафи ніхто не платить. Починається паперова тяганина з відповідними службами. Часто отримуємо відписки, що такий то такий громадянин «не проживає за адресою мешкання, точне місце проживання встановити не вдалося». А як звісно безкарність породжує нові порушення.

   Цією статтею хочеться привернути увагу жителів нашого села до            проблеми, яка постійно чатує і може призвести до непоправних втрат. Прикладом цього є лісова пожежа у серпні 2012 року. Вогнем було знищено 176,4 га лісу, заподіяно шкоди лісовому господарству на суму 3,8 млн.грн.

   Лісові насадження, що примикають до села Великі Копані – це щит,  бар'єр, що стримує піски колишнього військового полігону не дає їм просуватися далі. Можна собі тільки уявити долю села в чорних фарбах при відсутності такого бар'єру. Тому кожний мешканець села зацікавлений а дальшому благополуччі проживання своєї родини та майбутніх нащадків, повинен прикласти зусилля для збереження лісу і не бути байдужим, якщо завдають йому шкоду. Будьте пильними в лісових насадженнях і не дозволяйте іншим громадянам порушувати правила пожежної безпеки в лісах.

Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Великокопанівське ЛМГ»   Оксана Лисаченко