ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"

«Поки грім не вдарить…»

IMG 5641 2     Хоч на календарі лютий місяць, в лісових господарствах триває робота по підготовці до пожежонебезпечного сезону 2016 року. Накази, інструкції, листи в райдержадміністрацію і сільським головам сіл в зоні діяльності лісгоспу, мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж і так далі.  Все як з року в рік. Та цього року не так, не так, тому що все запроектоване, заплановане і доведене до виконання може залишитися на папері. Причина одна – відсутність бюджетного фінансування на охорону лісів від пожеж.

      У 2015 році на охорону лісів від пожеж було витрачено 1685,4 тис.грн, в тому числі фінансування з державного бюджету склало 1153,2 тис.грн. Завдяки проведеній роботі по попередженню та ліквідації лісових пожеж в початковій стадії, на землях державного лісового фонду виникло лише 6 пожеж площею 0,16 га. Крім того підприємство гасило пожежі на землях інших користувачів у 6 випадках на площі 4,6 га і було потрачено 11,6 тис.грн.

      Доля нижньодніпровських унікальних штучних лісів залежить від постійного системного догляду, охорони та захисту, без цього вони приречені на знищення. Силу стихії і масштаби лиха ми уже побачили у 2007 році, коли великими лісовими пожежами були знищені тисячі і тисячі гектар лісових насаджень.

      Доля наших лісів також залежить і від нас самих, від нашої свідомості. Дотримуючись правил поведінки в лісі, не порушуючи правил пожежної безпеки в лісах, ми можемо не допустити виникнення лісових пожеж. Тому прохання усвідомити громадянами надзвичайну важливість збереження лісових насаджень.

      Будемо надіятись, що влада прозріє і виправить помилку, зглянеться над долею лісівників, виділить необхідні кошти на ведення лісового господарства. А то в нас роблять лише тоді коли грім вдарить, дотримуючись принципу «Поки грім не вдарить, чоловік не перехреститься».

Провідний інженер з лісових культур  ДП «Великокопанівське ЛМГ»  В.М.Мазуркевич