01 Квiтня 2016

Протистояти незаконним рубкам

SAM 0660       Чи може державна лісова охорона в умовах відсутності фінансування, транспорту чи пального, на власному транспорті виконувати покладені на неї державою обов’язки, охороняти її ж ліси? Виявляється може! Про це свідчать цифри статистичної звітності про виявлені лісопорушення лісовою охороною в насадженнях  державного лісового фонду та інших лісокористувачів.

         В першому кварталі поточного року всього виявлено дев’ять випадків незаконної рубки дерев  обсягом 9,8 м³, в тому числі в лісах державної власності 8 випадків ( 4,4 м³ ). Заподіяно шкоду лісовому господарству на суму 83,7 тис. грн., в державних лісах – 36,6 тис. грн. Доречно відмітити, що в чотирьох випадках  порушники були виявлені у вихідні дні, в двох у вечірній час і один в нічний.

       Слід відмітити роботу державної лісової охорони Виноградівського лісництва і особливо лісничого Коваленко В.М., адже дві третини порушників виявили саме вони.

         П’ять «свідомих» порушників сплатили заподіяну шкоду і адміністративні штрафи, поповнивши державну казну на 5621 грн.

     Матеріали на чотирьох порушників передані в Цюрупинське відділення Новокаховського відділу ГУ НП в Херсонській області. Будемо сподіватися, що правоохоронні органи проведуть слідство в інтересах держави і суд прийме відповідне рішення покарати винних, щоб не кортіло іншим поживитися дармовим.

        Та чи на довго вистарчить сил, терпіння, бажання в лісників задаром, часом з ризиком для свого здоров’я і життя, виконувати свої обов’язки, не отримуючи натомість навіть слова вдячності.

                                                                                                                   В.о. інженера охорони та захисту лісу

                                                                                                                  ДП «Великокопанівське ЛМГ» В.М.Мазуркевич