15 Червня 2016

Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!

2013-08-06-1269       17 червня кожного року людство відмічає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами.

     Опустелювання – це процес деградації земель у посушливих, напівпосушливих та сухих районах внаслідок дій різноманітних природних факторів, включаючи антропогенний та зміни клімату. Опустелювання спричиняє істотні проблеми екологічного та соціально-економічного характеру, а саме: зменшення біорізноманіття, погіршення родючості грунтів, деградації рослинного покриву, погіршення стану та зникнення водних об’єктів, загострення проблеми водо забезпечення населення та галузей економіки, що, як наслідок, веде до погіршення умов життя людей. Проблема опустелювання, в більшості випадків, обумовлена результатами антропогенної діяльності людини.

          Основними шляхами розв’язання даної  проблеми є заходи спрямовані на збереження, збільшення та відновлення  площі лісів, пасовищ, сіножатей, збереження та відновлення полезахисних смуг та інших захисних насаджень, створення нових та збільшення площі наявних територій та об’єктів природно-заповідного фонду, створення умов для забезпечення формування екомережі. В цьому році по ДП «Каховський лісгосп» проведена посадка лісових культур на площі54,6 гана згарищі Корсунського лісництва. Також здійснюються заходи по охороні заповідного урочища «Малокаховський бір», загальною площею  177 га, на території Новокаховського лісництва та загально-зоологічного заказника «Корсунський», загальною площею3357 га, на території Корсунського лісництва.

           В край важливим аспектом боротьби з опустелювання є проведення пропагандистської, інформаційної та просвітницько-виховної роботи.    

         Всесвітній день боротьби з опустелювання та посухами це ще одна нагода звернути увагу суспільства на актуальні проблеми збереження земель від деградації. Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день заходами – проводяться тематичні семінари, зустрічі та інформаційні кампанії. В цьому році  Всесвітній день боротьби з опустелювання та посухами проходить під гаслом: «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!».