ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Збур'ївське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Каховське лісове господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
ДП ДП "Херсонське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Олешківське лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

1 4         Опустелювання – це процес деградації земель у посушливих, напівпосушливих та сухих районах внаслідок дій різноманітних факторів, включаючи антропогенний та зміни клімату.

Опустелювання спричиняє істотні проблеми екологічного та соціально-економічного характеру, а саме: зменшення біорізноманіття, погіршення родючості грунтів, деградація рослинного покриву, погіршення стану або зникнення водних об’єктів, загострення проблеми водозабезпечення населення і галузей економіки, все це, як наслідок, веде до погіршення умов життя людей. Проблема опустелювання, в переважній більшості, обумовлена результатами антропогенної діяльності людини.

         До основних шляхів розв’язання цієї проблеми можна віднести заходи щодо збільшення площі пасовищ, сіножатей, лісів, збереження та відновлення полезахисних лісових смуг, інших захисних насаджень, зміни способів обробки сільськогосподарських земель, створення нових і збільшення площі наявних територій та об’єктів природно-заповідного фонду, створення умов для забезпечення формування екомережі, впровадження екологічно збалансованих технологій землекористування. Крім того, важливим аспектом боротьби  з опустелюванням є проведення пропаганди, інформаційної та просвітницької роботи.

       Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами – це ще одна нагода звернути увагу суспільства на актуальні проблеми збереження земель від деградації.

Головний лісничий ДП «Збур’ївське ЛМГ», Тетяна Коваленко