11 Серпня 2016

До уваги шановних мешканців та гостей смт. Горностаївка і району!

1108201601     Горностаївське лісництво ДП «Каховське ЛГ» застерігає, що з року в рік із початком спекотних сонячних днів виникають лісові пожежі. У працівників лісової охорони в такий період особливо напружений час.

Немає кращого за ліс - місця для відпочинку з його красою та величчю. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж в літній  період, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікнік та місця відпочинку які знаходяться поблизу лісу. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для працівників лісового господарства.

      Так, 28 липня 2016 року був підпал біля «Сапатої балки», приїхавши на місце пожежі, пожежники почали гасити пожежу. В цей час  більшість людей, які проходили поруч були байдужими, а учень 9 класу ЗОШ №1 Микола Мохнюк, допоміг працівникам лісопожежної станції гасити пожежу.

     Ще один приклад пожежі, яка сталася 6 серпня 2016 року на землях держлісфонду Горностаївського лісництва квартал 5 виділ 8 спалахнула велика пожежа  в результаті  вогнище перекинулось на огороди місцевих мешканців. Всього було задіяно 4 працівника лісництва, 3 працівника ДСНС та 3 працівника з пожежного розрахунку Каїрської сільської ради. Більшість мешканців допомагали з гасінням пожежі, а де  які залишились осторонь.

      Щорічно в Україні лісові пожежі знищують майже 5 тисяч гектарів лісу. За статистикою майже усі пожежі стаються через людську недбалість. Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а особливо дитячі витівки з вогнем. Лісові пожежі приводять до матеріальних та екологічних збитків, знищення навколишнього середовища.

      Шановні мешканці та гості смт. Горностаївка та району! Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

  •  у пожежнонебезпечний період не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках пошкодженого лісу, у місцях з сухою травою, а також під кронами дерев;
  •  не кидайте не загашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;
  • перед виходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;
  •  не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітник.

       Працівники лісового господарства звертаються до Вас з проханням - будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. 

Пожежний рятувальник Горностаївського лісництва , Дмитро Таранцов