07 Вересня 2016

Бережімо ліс від незаконних рубок!

DSC03178     Як відомо, усе в природі перебуває у гармонії. Кожна рослина і тварина займає у ній своє чільне місце та має відповідне призначення. Завдаючи шкоду лісу ми тим самим порушуємо закони природи і встановлений порядок. Тому берегти ліс – обов’язок кожного із нас. Це обов’язок лежить не тільки у моральній та культурній площині кожної людини, але й закріплений у Конституції України.   

        Нажаль на сьогодні окремі громадяни чи то від незнання, чи то через корисливу мету все частіше вдаються до протиправних дій у лісі чим завдають нашій із Вами природі значної шкоди. Чомусь перед тим, як зрубати або іншим чином пошкодити ту чи іншу лісову культуру людина не задумується про наслідки своїх дій і про шкоду що буде таким чином завдана природі, не задумується й про те, скільки часу та сил необхідно витратити задля відновлення лісових культур і гармонії у лісі в цілому.

      Так 18 серпня  поточного року рейдовою бригадою державної лісової охорони Бериславського лісництва  було виявлено незаконну рубку дерев ясена в кв 11 Бериславського лісництва в адміністративних межахї Бургунської сільської ради. Незаконну рубку здійснювали  громадяни з села  Бургунка Бериславського району з одночасним навантаженням на мотоцикли.

     Громадянином Вязовченко В.В було зрубано одне сироростуче дерево породи ясен діаметром  16см та одне сухостійне діаметром 20см,заподіяна шкода склала 1089гривень,а громадянин Штанько К.В зрубав одне сироростуче дерево породи ясен діаметром 18см та одне сухостійне діаметром 22см заподіявши збитків на 1091 гривню.

       31 серпня   помічником лісничого Бериславського лісництва Корнійчук І.І було  виявлено і затримано  громадянина  Зворигіна О.М   з села Львове, який спиляв одне сухостійне дерево породи ясен до ступеня припинення росту діаметром 14,8см в кв20  Бериславського лісництва в адміністративних межах Бургунської сільської ради, заподіявши тим самим щкоду лісовому господарству на суму 367 гривень.

    За вищенаведеними фактами незаконних рубок складені протоколи про адміністративні правопорушення та  накладені адміністративні стягнення.

       Слід зазначити ,що порушниками добровільно  сплачені штрафи до районного бюджету  та  відшкодовані збитки,нанесені лісовому господарству на рахунок Бургунської сільської ради.

      За незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення на правопорушника штрафу у розмірі від 85 до 170 гривень.

       Окрім цього, відповідно до статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" застосування заходів адміністративної відповідальності не звільняє від обов’язку компенсації шкоди.За таких обставин, згідно діючого в Україні законодавства особа, що винна у незаконні рубці дерев окрім адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу зобов’язана також відшкодувати шкоду, що була заподіяна внаслідок незаконної рубки.

       Шкода заподіяна лісовому господарству незаконною порубкою дерев у кожному окремому випадку визначається відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісовому господарству підприємствами, установами, організаціями, громадянами незаконною рубкою і пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту», затверджених постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008р.№665.

      Нагадуємо,що колективом  Бериславського лісництва  ДП,,Каховський лісгосп,,спільно с Бериславським ВП ГУНП ,міжрайонним інспектором з охороги навколишнього середовища й надалі будуть проводитися спільні рейди по виявленню порушників лісового законодавства з метою притягнення їх до відповідальності.

       Пам’ятаймо, що ліс – це не тільки безцінний дар природи, але і її краса, втілення життя і здоров’я. Кожен об’єкт природи, яскравий або скромний, великий чи маленький, по-своєму привабливий. Краса рідної природи розкриває і красу людської праці, народжує бажання зробити свій край ще прекраснішим. Тому кожна людина повинна оберігати і примножувати природні багатства. Берегти ліс – це обов’язок кожного з нас.

                                                               Лісничий Бериславсього лісництва  ДП «Каховське ЛГ» А.П.Хомка