19 Грудня 2016

Ухвала Херсонського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2016 р. Державне підприємство "Каховське лісове господарство" (далі-позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до Херсонської обласної ради (далі - відповідач), в якому просит

 

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________________________________________

УХВАЛА

13 грудня 2016 р.  м. ХерсонСправа № 821/1867/16

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді:  Кисильової О.Й.,

при секретарі:  Дудар Е.І.,

за участю: представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представників відповідача - ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом        державного підприємства "Каховське лісове господарство"              до        Херсонської обласної ради               про визнання протиправним та скасування рішення,

                                                                     встановив:

Державне підприємство "Каховське лісове господарство" (далі-позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до Херсонської обласної ради (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 1 рішення ІХ сесії Херсонської обласної ради сьомого скликання від 18.11.2016 року № 264 "Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області".

Судом встановлено, що даний спір виник з приводу незаконності рішення обласної ради щодо заборони вирубки деревини у лісах, лісових масивах та лісосмугах на території Херсонської області. Таким чином, оскаржуване рішення за своїми ознаками є нормативно-правовим актом.

Крім того, із пояснень представника відповідача судом з'ясовано, що офіційне оприлюднення рішення ІХ сесії Херсонської обласної ради сьомого скликання від 18.11.2016 року № 264 проведено в друкованих виданнях газети "Вгору", газети "Гривня" та "Новий день".

Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування регулюються ст. 171 КАС України.

Відповідно до ч. 3 цієї статті у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, у якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

Тобто, вказані дії вчиняються для того, щоб кожна заінтересована особа могла, при бажанні, вступити у справу. Такою заінтересованою особою може бути будь-хто, на кого поширює дію оскаржений нормативно-правовий акт, оскільки судове рішення може вплинути на його права, свободи чи інтереси.

За приписами частин 4 та 5 статті 171 КАС України оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

Тобто, оголошення повинно містити: вимоги позивача щодо оскаржуваного акта (тобто відтворювати прохальну частину позовної заяви, яка стосується нормативно-правого акта); реквізити нормативно-правового акта (назву та орган, який його видав, номер, дату прийняття, відомості про реєстрацію, якщо така мала місце); дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи (конкретне число, година та адреса суду).

Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до судового розгляду.

Керуючись ст. 171 КАС України, суд, -

                                                           ухвалив:

Призначити розгляд справи у судовому засідання на 11 січня 2017 року о 11:00 год.

Зобов'язати Херсонську обласну раду не пізніше, ніж за сім днів до судового засідання, опублікувати у всіх виданнях, у яких було офіційно оприлюднене рішення від 18.11.2016 року № 264 (газети Вгору", "Гривня", "Новий день"), у тому числі на офіційному інформаційному сайті обласної ради, оголошення про відкриття провадження у справі №821/1867/16 за позовом державного підприємства "Каховське лісове господарство" до Херсонської обласної ради про визнання протиправним та скасування пункту 1 рішення ІХ сесії Херсонської обласної ради сьомого скликання від 18.11.2016 року № 264 "Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області" та призначення судового засідання на 11 січня 2017 року о 11:00 год. в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).

Зобов'язати Херсонську обласну раду за три дні до судового засідання надати суду докази офіційного оприлюднення рішення від 18.11.2016 року № 264 та інші докази, на підтвердження існування обставин, що стали підставою для прийняття спірного рішення.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти неї  може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

           Суддя  Кисильова О.Й.