06 Лютого 2017

З ВІРОЮ У МАЙБУТНЄ

27012017628      «Коли на землю впаде остання вбита птаха, коли буде зрубане останнє дерево і отруєна остання ріка – тоді людство зрозуміє, що гроші їсти    неможливо». Не пам,ятаю кому належить цей вислів, але його актуальність в теперішній час принизити неможливо. В той час, коли державні мужі зайняті набиванням своїх кишень – наша природа кинута напризволяще.

         Другий рік поспіль державні лісові господарства південної частини нашої країни залишаються без засобів існування. Не виняток і моє рідне державне підприємство «Каховське лісове господарство». Про стан справ на підприємстві, мабуть, писати вже немає сенсу. В які тільки двері не ломились наші керівники і профспілкові організації, але жодна з цих дверей не відчинилась.

         Здавалося б, на фоні всього цього негативу, у працівників лісгоспу не залишається ніякого стимулу для продуктивної праці. Багато спеціалістів звільнилося, інші ж продовжують вірити у майбутнє і несуть подвійний тягар відповідальності за ввірені ділянки роботи.

          Однією із задач, які виконують працівники лісгоспу є роз,яснювальна робота серед населення і виховання у молодого покоління дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Довгий час ДП «Каховське лісове господарство» співпрацює у цьому питанні зі станцією юних натуралістів міста Каховка – директор І.П.Христова. Так, 27 січня, працівники лісгоспу – директор М.А.Мамроцький, лісничий Новокаховського лісництва В.В.Галушко і помічник лісничого В.А.Черненко прийняли участь у науково-практичній конференції «Острови наукових досліджень». Відбувся захист проектів: «Імбир – корінь життя» - учениця 10 класу школи № 5 Калініна Карина, керівник проекту вчитель біології школи № 5 Н.В.Орловська ; «Готель для комах» - учениця 6 класу школи № 2 Дзюбенко Ольга, керівник проекту І.П.Філоненко; «Альбіція Ленкоранська» - учень 6 класу школи № 2 Орден Олексій, керівник проекту С.В.Байло; «Ліси для нащадків» - учениця 7 класу школи № 3 Чайка Влада, керівник проекту Е.М.Властова; «Використання осмії рудої для запилення суниці садової у теплицях в зимово-весняний період» - учениця 10 класу школи № 5 Сибирська Ганна, керівник проекту І.П.Філоненко; «Моніторингові дослідження берегової зони Дніпра м.Каховка» - учениця 10 класу школи № 5 Харитонова Дар,я, керівник проекту Н.В.Орловська.

          З великою увагаю і приємним враженням присутні заслухали доповіді юних натуралістів. Вражає не тільки «дорослість» тем, бо розкриті питання далеко виходять за рамки шкільної програми, а і те, з якою любов,ю і захватом автори віднеслись до своїх проектів. Слухаючи доповідачів, стає зрозуміло, що майбутнє у справі охорони навколишнього середовища, примноження і збереження природних багатств у надійних руках. Велика дяка всім керівникам і вчителям за привиту любов молодому поколінню до рідної матінки-природи. Хто-зна, можливо, ми були свідками перших сер,йозних практичних робіт майбутніх вчених?

          А по закінченні заходів було проведено нагородження захисників проектів грамотами і подарунками і висловлені побажання на адресу юннатів не зупинятися на досягнотумо, а сміливо і впевнено рухатися вперед за новими знаннями і науковими вершинами.

                                                        З повагою до всіх небайдужих до природи 

Помічник лісничого Новокаховського лісництва ДП «Каховське лісове господарство» В.А.Черненко