23 Лютого 2017

СУМНІ ПІДСУМКИ РЕФОРМ

27022017002      Досить тривалий час наше суспільство лихоманить від різного роду реформ у багатьох галузях народного господарства. Не будемо вдаватися до великої політики, але результати її діяльності досить суттєво вплинули на стан лісового господарства.  Довгоочікувана реформа лісової галузі на теперішній час, як відомо, призвела до зубожіння державних підприємств Півдня України.

Другий рік поспіль лісові господарства залишаються без засобів існування. Вимушеним кроком керівництва ДП «Каховське лісове господарство» було прийняття рішення про переведення всіх співробітників на 0,5 тарифної ставки, а потім про надання їм примусових відпусток без збереження заробітної плати, поки що до першого березня. Але позитивні перспективи на майбутнє теж відсутні.

     Як і прогнозувалося, відсутність посадових осіб державної лісової охорони на своїх робочих місцях, призвела до значного зростання кількості самовільних рубок у лісових насадженнях не тільки на землях державного лісового фонду, але і на землях інших лісокористувачів, які безпосередньо межують із землями лісгоспу.  Ще невідома кількість актів про виявлені самовільні рубки, які буде складено по закінченню вимушених відпусток, але збиток лісовому фонду буде сягати, навіть, не десятки тисяч гривень, рахунок буде йти на сотні, а то й мільйони.

        Але й при достатньому фінансуванні проблема охорони лісових насаджень від самовільних рубок ще довгий час буде залишатися дуже актуальною без підтримки суспільства, без бережного відношення до природи кожного громадянина нашої країни.  Цікаво, а де ж, так звані, «громадські діячі», які постійно «контролюють» проведення планових рубок догляду лісгоспом, закидають правоохоронні органи зверненнями про «варварське знищення лісів» працівниками лісгоспу і вмішуються у виробничу діяльність підприємств лісової охорони? Жодного разу мені не доводилося бачити цих «активістів» при гасінні пожеж, або затриманні лісопорушника.  Шановні «активісти», проявіть свою зацікавленість у створенні громадських  об,єднань по захисту лісів від браконьєрства, організуйте громадськість у цьому питанні, найдіть спонсорів, адже охорона лісу – це і ненормований робочий день, це необхідність у відповідному транспорті і не з порожнім бензобаком, і не останнє питання – зброя, адже порушник у нічний час іде на злочин зовсім не з голими руками. Рішення цих завдань – прерогатива не тільки влади. Ми всі живемо в єдиному суспільстві. Без вашої допомоги в цих питаннях державним органам в повному обсязі виконувати свої функції по охороні лісових насаджень досить нелегко.

       Періодично органами місцевої влади у взаємодії з державною лісовою охороною проводяться рейди по охороні лісових насаджень від самовільних рубок і виявленню інших порушень лісового законодавства на землях місцевих рад і державного лісового фонду. Так, 14-го і 17-го лютого рейдовою бригадою під керівництвом начальника екологічної служби виконавчого комітету Новокаховської міської ради О.М.

27022017Лимаря  було проведено два рейди по виявленню лісопорушень на землях Новокаховської міської ради,  Дніпрянської селищної ради, Райської сільської ради і Новокаховського лісництва.  До складу бригади ввійшли посадові особи Райської сільської  і Дніпрянської селищної рад – О.Л.Арістов і А.П.Щербина та помічник лісничого Новокаховського лісництва В.А.Черненко і майстер лісу М.В.Нікітін. Суттєву підтримку надав голова Малокаховської сільської ради В.М.Лукашенко і капітан поліції Каховського ГУ НП у Херсонській області О.А.Панчук. Проведені рейди показали наявність великої кількості самовільних рубок лісових насаджень у лісополосах і лісопосадках,  прилеглих до населених пунктів. На деяких ділянках заготівля деревини ведеться методом  суцільної рубки і у промислових масштабах. Ось де поле діяльності для згаданих вище активістів. Тільки за два рейди, серед білого дня, бригадою було попереджено п,ять спроб самовільних рубок, з них дві на землях Новокаховського лісництва. Складено два адміністративних протоколи на виявлені факти самовільних рубок за ст. 65 і ст. 65.1 КУпАП. Так 17-го лютого о 13.00 у лісових насадженнях на землях Дніпрянської селищної ради затримано місцевого жителя, 1999 року народження, який приступив до заготівлі дров, мабуть, з подальшою вивозкою у нічний час, але встиг спиляти лише дві невеличких деревини акації білої, сума збитку склала 268-44 грн. А вже о 16.00 в кварталі 3 Новокаховського лісництва рейдовою бригадою було затримано жителя селища Любимівка Каховського району, 1979 року народження, який теж займався заготівлею дров і встиг спиляти теж дві деревини акації білої, але в даному випадку сума збитків становить 5636-35 грн. Крім цього, на порушників буде накладено стягнення у вигляді адміністративного штрафу згідно вимог КУпАП.

        Як бачимо, необхідність у посиленні охорони лісових насаджень існує і буде існувати, адже наявність порушень – це цілком закономірне явище і залежить у прямій пропорції від загального стану нашого суспільства. Вже вкотре звертаюся до всіх небайдужих проявити громадянську свідомість і всією громадою стати на захист нашої природи, зберегти для наших нащадків наші ліси, не знищувати наше середовище, в якому ми живемо, не залишити після себе для майбутніх поколінь марсіанський пейзаж, а перетворити нашу рідну матінку-Землю у суцільний квітучий сад.

Помічник лісничого Новокаховського лісництва ДП «Каховське лісове господарство» В.А.Черненко