03 Травня 2017

Щодо лісової пожежі 2 травня у Великокопанівському лісництві

    Перш за все хочу повідомити громадськість про те, що Великокопанівське лісництво входить в склад  ДП «Великокопанівське ЛМГ» а не до Олешківського ЛМГ (станом на сьогоднішній день в системі лісового господарства України назви такого лісомисливського господарства немає).

    Згідно акту про лісову пожежу, пожежа виникла у Великокопанівському лісництві 2 травня 2017 року в кварталі 39, виділ 23 і поширилася на площі 0,02 га в урочищі «Карпова балка». Пожежу виявив відповідальний черговий на лісовій пожежній станції Дудченко Л.П. за допомогою телевізійної спостережної системи о 12 год. 00 хв.

    Відразу на гасіння виїхав пожежний модуль на базі автомобіля УАЗ. Силами водія Дудкіна А.В. і майстра лісу Сінько О.М. пожежа на протязі 1,5 години була ліквідована. Горіла лісова підстилка в насадженні сосни звичайної віком 64 роки.

    Причина загорання – необережне поводження з вогнем неповнолітніми, які відпочивали в насадженні  неподалік озера, а не навмисний підпал, як зазначено у зведеннях прес-служби ГУ ДСНС.

    В той час, два пожежних автомобіля на базі ЗІЛ-131 виїжджали гасити стихійне сміттєзвалище на території Подокалинівської сільської ради (в двох кілометрах від місця лісової пожежі), та мабуть було зручніше повідомити про гасіння лісової пожежі принизивши роль лісників і приписавши чужі заслуги.

    Адміністрація ДП «Великокопанівське ЛМГ» звертається до населення з проханням дотримуватись Правил пожежної безпеки в лісах . В умовах ігнорування державою потреб охорони лісу від пожеж та обмеженими можливостями підприємства своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж, доля рукотворних лісів залежить від кожного з нас.

Провідний інженер з лісових культур ДП «Великокопанівське ЛМГ» В.М.Мазуркевич