ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Збур'ївське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Каховське лісове господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
ДП ДП "Херсонське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Олешківське лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

… а ліси горять!!!

2306     Держава вже другий рік поспіль залишає штучно створені ліси південно-східного регіону України без фінансової підтримки в цілому на ведення лісового та мисливського господарства, а зокрема на охорону лісу від пожеж.

    У Державному підприємстві «Цюрупинське лісомисливське господарство" створено  5 лісопожежних станцій, які забезпечені протипожежною технікою - 10 пожежних автомобілів підвищеної прохідності (6 одиниць - ГАЗ 66, 2 одиниці- ЗІЛ 131, Камаз та лісопожежний модуль на базі УАЗ), в наявності - 6 пожежно-спостережних веж, 1 телевізійна система спостереження за лісами, ґрунтообробне обладнання, протипожежний інвентар (лопати, граблі, ранцеві оприскувачі, бензопили, сокири  та інше)  та засоби зв’язку (стаціонарні, мобільні та носимі радіостанції).

      У зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування за бюджетною програмою 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» лісогосподарське підприємство області не має фінансової можливості забезпечити лісові пожежні станції особовим складом.

      Відповідно до нормативної чисельності на ЛПС повинно працювати 104 чоловіки, на сьогодні є 8 чоловік, адже без заробітної плати люди працювати не можуть.

     Найгіршим є те, що своєчасно виявляти лісові пожежі немає можливості, так як на пожежо-спостережних вежах відсутні спостерігачі. ( У минулому році вони ще працювали, отримуючи заробітну плату в межах1,5 тис.грн. у місяць.  У цьому році і такої можливості у підприємства немає.) Саме вчасне виявлення пожежі у лісі є запорукою своєчасного реагування та ліквідації.

     Підрозділи ДСНС готові допомагати лісівниками, та й допомагають,  але  кількість пожавтомобілів підвищеної прохідності є недостатньою. Також не менш важливим фактором є велика відстань до лісових насаджень, що в свою чергу у рази збільшує час прибуття до місця пожежі. І звичайно без працівників лісової охорони дістатись до місця виникнення пожежі не є можливим.

     У поточному місяці підприємством отримано кошти з обласного та районного бюджетів на придбання паливо - мастильних матеріалів, на які придбано 4030 тонн  ПММ. Але це проблему в цілому не вирішує, так як  нічим платити заробітну плату водіям, трактористам за виконані роботи.

     Станом на 22.06.2017 року по ДП «Цюрупинське ЛМГ» виявлено та ліквідовано 22 лісових пожежі на площі 15,74 га.  За відповідний період 2015 року було виявлено та ліквідовано 12 пожеж на площі 0,42 га.

     Єдиний у Європі Штучний ліс знаходиться під загрозою знищення, а всім байдуже.

      Залишається тільки сподіватись на розуміння з боку населення з питань дотримання Правил пожежної безпеки у лісі.

 Головний лісничий ДП "Цюрупинське ЛМГ" Марія Глод