ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Збур'ївське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Каховське лісове господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
ДП ДП "Херсонське лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

Спека в повітрі, біда у лісі!

     Останніми днями складається враження, що стовпчик термометра вирішив подолати усі відомі рекорди. За таких умов важко доводиться всім - і людям, і тваринам. Що вже й казати про рукотворні лісові насадження нашого району. Більшість з них, особливо довкола Великої Олександрівки зростають на пісках, який нагрівається на сонці до 70 градусів за Цельсієм. Особливо небезпечно стає у цей період у хвойних насадженнях. Тут найменша іскра може призвести до непоправної біди.

        Лісові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, розбитої або кинутої пляшки але частіше від необережного поводження з вогнем, спалювання сміття, випалювання сухої трави, що, на жаль, і зараз має місце у нашому районі. Аграрії з метою економії паливно-мастильних матеріалів прибирають пожнивні рештки випалюванням, тим самим вбивають життя у ґрунті і зменшують можливість зібрати наступними роками багатий врожай. Такі методи можуть призвести до загорянь полезахисних лісових смуг,  лісових насаджень та найголовніше, самих людей, і тварин.

      Відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки,  крім місць, що обладнано для цієї мети;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу, у тому числі проводити сільськогосподарські пали;
- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
     Слід зазначити, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну  та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
       Для того аби не допустити пожежі у лісі на підприємстві створено  лісову пожежну  станцію типу ЛПС-2, яка обслуговуює  лісові масиви В.Олександрівського,  Високопільського районів, та  ЛПС – 1 по Н.Воронцівському, Бериславському районах. Але з відсутністю державного фінансування на сьогоднішній день підприємство не має можливості забезпечити пожежну техніку паливно-мастильними  матеріалами, та набрати особовий склад лісо пожежних станцій. Приведено в готовність 2 пожежних автомобіля Газ 66, Зіл 131, 3 одиниці лісового пожежного модуля ЛПМ-0,5 на базі автомобіля Уаз , місця зосередження протипожежного інвентарю забезпечені засобами пожежогасіння згідно з мобілізаційно-оперативним планом, але всі ці заходи проведені на ентузіазмі невеликої кількості працівників державної лісової охорони, що залишилась на підприємстві.

      Тому звертаємося до жителів з великим проханням під час відвідування лісових масивів дотримуватись правил пожежної безпеки, не палити, не залишати після себе сміття в лісі.    
     Пам’ятайте, лісовий фонд півдня України є особливо пожежонебезпечним об’єктом. Охорона лісу від пожеж - моральний обов’язок кожного члена суспільства, не тільки користуватись лісом, а й примножити, зберегти для наступних поколінь.

      У випадку виявлення пожежі негайно повідомляйте державне підприємство   - 2 20 52 або районний сектор ГУ ДСНС - 101 з метою прийняття своєчасних дієвих заходів.

Головний лісничий  ДП "Великоолександрівське ЛМГ" Костянтин Лебідь