Обережність перед усім

     Основна причина виникнення лісових пожеж - це діяльність  людини, яка необережно поводиться з вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. У літні місяці, як правило, відбуваються наймасштабніші лісові пожежі. У таку спеку досить найменшої іскорки для великої пожежі.

     На території району розпочинаються жнива. Як  показує аналіз - більшість лісових пожеж попередніх років, виникла в результаті неконтрольованих сільськогосподарських палів на полях, випалу сухої рослинності, або її залишків. Для попередження лісових пожеж та збереження врожаю зернових, землекористувачі повинні провести попереджувальні заходи,  шляхом оборювання  полів.  У разі порушення вимог пожежної безпеки, що призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі та  нанесення збитків лісовому господарству України, винні будуть притягуватись  до кримінальної відповідальності.
У зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування пожежна охорона держлісгоспу немає можливості виїжджати на кожний випадок пожежі, коли горить не лісовий фонд ( балки, полезахисні лісові смуги та ін.).

     Адміністрація ДП «Великолексадрівське ЛМГ»  звертається до мешканців нашого району, керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням не проводити спалювання пожнивних рештків стерні на території району, а  використовувати сучасні методи її прибирання. 
        Звертаємось з проханням до всіх, кому небайдужа доля лісів та природного середовища, будьте дуже обережні з вогнем, усвідомте, що  вогонь завдає шкоду всьому живому.

     У випадку виявлення пожежі негайно повідомляйте державне підприємство   - 2 20 52 або районний сектор ГУ ДСНС - 101 з метою прийняття  своєчасних дієвих заходів.

Головний лісничий ДП «Великоолександрівське ЛМГ» Костянтин Лебідь