22 Липня 2017

СПЕКОТНІ ВИХІДНІ

     Дуже спекотними видалися минулі вихідні. То там то тут спостерігачі на пожежних вежах бачили сірий дим. Наші машини виїжджали на сигнал і фіксували вогонь у населених пунктах,  за межами лісових масивів. Та на превеликий жаль 16 липня о 12 годині 35 хв. була виявлена лісова пожежа в Гладківському лісництві в кварталі 41 виділ 32. Завдяки оперативним діям лісівників о 13 годині 45 хв. пожежа була локалізована, а в 14-15 год. – загашена. Низова пожежа сталася на площі  0,05га соснового лісу шести десятилітнього віку.

       А вже о 14 годині 20 хв. була виявлена друга лісова пожежа в кварталі 85 Збур’ївського лісництва ДП «Голопристанське ЛМГ». На гасінні, крім 10 пожежних машин та 3 тракторів лісогосподарських підприємств було задіяні 10 пожежних машин ДСНС, 2 гелікоптера та 2 літаки, роботу яких координував особисто начальник ГУ ДСНС у Херсонській області Чорний Сергій Михайлович, що дало можливість  локалізувати пожежу  в 19 годині 30 хв., орієнтовно на площі близько10 га.

     Керівник апарату районної державної адміністрації Реутенко Віктор Михайлович був присутній в штабі ліквідації пожежі і в оперативному порядку вирішив питання дозаправки паливно-мастильними матеріалами пожежної техніки. Ново Збур’ївська сільська рада на боротьбу з вогняною стихією виділила 400 л бензину та 100 л дизельного пального. Ми дуже вдячні Самойленко Таїсії Іванівни та всьому виконавчому комітету сільської ради  за суттєву допомогу.

    Вже два роки держава не фінансує лісове господарство. Лісівники не ресурсних областей півдня і сходу не мають можливості повноцінно охороняти ліс від найстрашнішого ворога – вогню.

      З початку року в лісових масивах нашого підприємства вже виникло 29 лісових пожеж: майже усі ці пожежі сталися з вини населення.

      Так, 3-4 липня сталася велика лісова пожежа в Чукаківському лісництві, знищено  82,9га соснового лісу.

      Якщо усім разом не подбати про безпеку нашого унікального рукотворного лісу, то скоро будемо знову жити у пустелі, страждати від смерчів і пилових бур, опалювати будинки кураєм та їсти гриби із супермаркету.

                                            Інженер охорони та захисту лісу

 ДП «Голопристанське ЛМГ» Микола Фемич