21 Травня 2018

Ми повинні доглядати за рослинами, так як робити прикраси срібною ниткою…

123Ми повинні доглядати за рослинами, так як робити прикраси  срібною ниткою…

   В період з 8-10 травня 2018 року делегація Держлісагентства України до складу якої ввійшли представники: Поркуян Людмила – головний лісничий ДП «Оникіївське лісове господарство»

         Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Мельниченко Леся – начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, Мальченко Олена – начальник відділу лісового та мисливського господарства Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства, Козацька Надія – головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства перебувала з навчальним візитом у м. Болу, Туреччина.

   Туреччина  була країною, яку критикували за наслідки урбанізації і знищення зелених насаджень та останні роки було змінено курс на озеленення. Майже всі ліси Туреччини належать державі.  Біля 29% території покрита лісом і в найближчі 5 років цей показник може збільшитись до 30%. Щорічно проводиться робота по передачі малопродуктивних земель для лісорозведення. Оформлення документів займає біля року та ведеться спільно з відділом кадастру і тоді за діло беруться лісівники. Створення лісових культур здійснюється переважно шляхом посіву (вартість становить 250 $/ га). Для боротьби з ерозією ґрунту почали створювати полезахисні полоси.

   Туреччина сільськогосподарська країна і тут дуже розвинене тваринництво. Випас здійснюється на лісових площах, але щоб випасання худоби не наносило шкоду лісо відновлювальним роботам ділянки з лісовими культурами огороджуються дротом. Головною метою є  - захист природи.

   Наукові установи вивчають питання ґрунтознавства, лісової генетики,  селекції, лісовпорядкування. Підготовку лісогосподарських кадрів здійснює лісогосподарський факультет Стамбульського університету та інші університети країни. Навчання здійснюється за рахунок державного замовлення.

   Для уряду країни – інженери лісового господарства це не просто дипломована особа, а людина яка уміє оцінити всі ризики та передбачити кінцевий результат – високопродуктивний ліс.

124Екологічний огляд регіону Болу.

125126

 

Ґрунтово – типологічна характеристика ґрунтів.

127128Способи  та механізми для підготовки ґрунту з метою  створення лісових культур шляхом посіву

129Технічне приймання лісових культур

130Природне поновлення сосни

131Проведення рубок догляду

132Лісові культури огороджують дротом

133Вибір «дерев майбутнього»

134Обрізка сучків.

135136Природне поновлення бука, попередження поросльового розмноження.

137Вирощування декоративного садивного матеріалу в розсаднику м. Анкара

138Посівне відділення розсадника. Посів акації білої139

 Залишать слід на цій землі не ті хто багато знає, а ті хто свої знання перетворить в життя.

Ми щиро вдячні, начальнику відділу лісового господарства Генерального директорату лісового господарства Халісу Оміру, представникам регіонального директорату Болу, директорату департаменту Алада, науковцям, інженерам лісового господарства, студентам, всім хто брав участь в навчанні за цікаві доповіді, змістовні бесіди, обмін напрацюваннями, авторитетні діалоги. Навчання показало, що для лісівників різних країн не існує кордонів (крім лісових); мовного бар’єру адже ми робимо єдину справу заради майбутніх поколінь.

Начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу

Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства                           Л. Мельниченко