ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

Виконання заходів з попередження розповсюдження лісових пожеж

    IMG-a6cb0504776ed33f08f6427936ee0905-VПосилення протипожежних заходів є одним з найважливіших завдань, які сьогодні вирішують керівники підрозділів підприємства  ДП  «Збур’ївське ЛМГ».

IMG-6d236d32b6fc9f8be44feda33bcc39f8-V     Працівники Геройського лісництва проводять догляди за мінералізованими смугами, які  не дозволяють розповсюдженню низовим пожежам і є опорними лініями  для локалізації діючих лісових пожеж.

         На сьогоднішній день в лісництві зроблено на протязі  127 км мінералізованих смуг. В першу чергу вони проведені  вздовж   доріг, які проходять через лісові масиви, по існуючим протипожежним розривам, квартальним просікам, лініям електропередач, навколо молодняків хвойних порід, по межам з іншими  землекористувачами.

   Догляд за мінералізованими смугами виконується механізатор Миронюк О.В. трактором  МТЗ 82 з ґрунтообробним агрегатом.

    В Іванівському та Рибальченському  лісництвах також  проводять заходи із запобігання виникнення лісових пожеж. Всього по підприємству проведений догляд за 296 км мінералізованих смуг, перекрито 17 позапланових доріг,  виставлено  38 аншлагів та знаків, проведено 25 рейдів по виявленню порушників.

   Обсяги робіт свідчать про певну роботу яку проводять лісництва. Але нестача коштів в цьому напряму не дає змоги проводити їх в повному обсязі.

   Згідно розрахунків на території господарства  щорічно необхідно створювати 344 км мінералізованих смуг і доглядати за ними в обсязі з загальною відстанню 1722 км. Догляди за мінералізованими смугами робляться щорічно,  два рази на рік.  Через кожні три роки вони створюються заново.

   Згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.05.2018р № 397 на основі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 04 травня 2018 року ( протокол№8) для підприємства виділяються кошти у сумі 39 тис. грн. з резервного фонду обласного бюджету Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та з бюджетів району 70,546 тис. грн.  на здійснення невідкладних ( першочергових) заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в екосистемах Херсонської області.

   Є надія, що ці кошти прийдуть на рахунок  ЛМГ , а не залишаться на папері, бо пожежу легше попередити , чим погасити.

   Інженер ОЗЛ                                                  Гондарук О.М.

Facebook