Виконання заходів з попередження розповсюдження лісових пожеж

    IMG-a6cb0504776ed33f08f6427936ee0905-VПосилення протипожежних заходів є одним з найважливіших завдань, які сьогодні вирішують керівники підрозділів підприємства  ДП  «Збур’ївське ЛМГ».

IMG-6d236d32b6fc9f8be44feda33bcc39f8-V     Працівники Геройського лісництва проводять догляди за мінералізованими смугами, які  не дозволяють розповсюдженню низовим пожежам і є опорними лініями  для локалізації діючих лісових пожеж.

         На сьогоднішній день в лісництві зроблено на протязі  127 км мінералізованих смуг. В першу чергу вони проведені  вздовж   доріг, які проходять через лісові масиви, по існуючим протипожежним розривам, квартальним просікам, лініям електропередач, навколо молодняків хвойних порід, по межам з іншими  землекористувачами.

   Догляд за мінералізованими смугами виконується механізатор Миронюк О.В. трактором  МТЗ 82 з ґрунтообробним агрегатом.

    В Іванівському та Рибальченському  лісництвах також  проводять заходи із запобігання виникнення лісових пожеж. Всього по підприємству проведений догляд за 296 км мінералізованих смуг, перекрито 17 позапланових доріг,  виставлено  38 аншлагів та знаків, проведено 25 рейдів по виявленню порушників.

   Обсяги робіт свідчать про певну роботу яку проводять лісництва. Але нестача коштів в цьому напряму не дає змоги проводити їх в повному обсязі.

   Згідно розрахунків на території господарства  щорічно необхідно створювати 344 км мінералізованих смуг і доглядати за ними в обсязі з загальною відстанню 1722 км. Догляди за мінералізованими смугами робляться щорічно,  два рази на рік.  Через кожні три роки вони створюються заново.

   Згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.05.2018р № 397 на основі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 04 травня 2018 року ( протокол№8) для підприємства виділяються кошти у сумі 39 тис. грн. з резервного фонду обласного бюджету Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та з бюджетів району 70,546 тис. грн.  на здійснення невідкладних ( першочергових) заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в екосистемах Херсонської області.

   Є надія, що ці кошти прийдуть на рахунок  ЛМГ , а не залишаться на папері, бо пожежу легше попередити , чим погасити.

   Інженер ОЗЛ                                                  Гондарук О.М.

 • 09 вересня 2019
  ВЕТЕРАНИ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ РИБАЛЬЧЕНСЬКОГО ЛІСНИЦТВА.

                      Працівникам  Рибальченського  лісництва дернжавного підприємства "Збур'ївське лісомислиске господарство" насправді  є ким гордитися.  Мова йде про лісівників, які незважаючи на свій поважний вік і досі приходять у лісництво, цікавляться справами, дають поради, діляться  спогадами. Вони всі різні : Контушна  Людмила Степанівна,- помічник лісничого, Герастовська Анастасія Іванівна - майстер лісу, Ткаченко Володимир Якович вальник лісу, Шестакова Евгенія Степанівна та Бурдига Віра Олексіївна – лісокультурниці, але всіх їх поєднує ліс.

 • 23 серпня 2019
  З ДНЕМ ПРАПОРА УКРАЇНИ !

                                  Сьогодні, 23 серпня на адміністративній будівлі підприємства  вивішено Державний прапор України.

 • 23 листопада 2018
  Поповнення казни бюджету держави

     ДП « Збур’ївське ЛМГ»  в умовах повної відсутності фінансування з державного бюджету на ведення лісового господарства продовжує поповнювати бюджет держави.

 • 29 жовтня 2018
  Огляд насаджень, пройдених лісовою пожежею в Іванівському лісництві

     Для визначення доцільності проведення санітарних заходів у соснових  насадженнях Іванівського лісництва, які  в цьому році пройдені  пожежами  була створена комісія в складі спеціалістів ДП «Збур’ївське ЛМГ», ДСЛП   «Херсонлісозахист»,  Херсонського ОУЛМГ  та представника Садівської  сільської ради.

 • 21 вересня 2018
  Достойна нагорода

      За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну громадську діяльність з пропаганди лісових і екологічних знань лісничий Геройського лісництва Петрук  Іван Васильович  до Дня працівника лісу нагороджений відзнакою Товариства лісівників України - нагрудним знаком « Почесний лісівник України».

Facebook