23 липня 2018

ЩОДЕННІ БУДНІ ЛІСОВОЇ ОХОРОНИ Іванівського лісництва ЗБУР’ЇВСЬКОГО ЛМГ

            Територію  Іванівського лісництва  на південній протяжності її меж  омивають води Ягорлицької затоки, яка має сполучення з Чорним морем. Площа території лісництва складає 3077 га, з них покрита лісом -  1535 га. 87 %- хвойні насадження.

   Більшість туристів навіть не підозрюють, що ліс, який вони бачать перед собою - це дивовижний гігантський проект, завдяки якому вдалося зупинити в самому центрі Європи  величезної піщаної пустелі - Олешківські піски.

   Особливе місце в лісництві займає унікальна територія – заказник загальнодержавного значення « Березові колки» , де росте ендемік - береза дніпровська, природного походження. Крім того лісництво багате унікальними рослинами, серед яких  тюльпан Шренка,чебрець повзучий, аїр болотний. Не менш різноманітна і фауна лісництва : лисиці, вовки,козулі, кабани та безліч рідкісних птахів.

   Ліс вимагає постійної уваги, догляду. Більшу частину року на території ЛМГ встановлюється пожежонебезпечний період, коли необхідно пильно стежити за станом у лісі, попередити загорання. Причиною пожежі можуть бути як дії людей, так і грозові розряди.

   В Іванівському лісництві працюють всього 3 майстри лісу , при потребі - 5. Це – Галина Іванівна Коротка,  Олександр Олександрович Коробченко  і Микола Володимирович Бубир, які працюють в лісництві по 7 років, після закінчення ВАЛТ.  Щодня майстри лісу виїжджають на патрулювання лісових масивів - легше запобігти пожежі, ніж зупинити. Під час об’їзду території  «люди лісу», як їх називають у селі, розповідають відпочиваючим  про дотримання Правил пожежної безпеки в лісах. Завдяки  патрулюванню, оперативній роботі ЛПС-2 вдається  своєчасно виявляти осередки  пожежі і не допускати   розповсюдження вогню на великі площі. За останні 5 років в лісництві виявлено і погашено 10 випадків лісових пожеж на площі 4,99 га.

   Пожежа - це не єдина лісова біда. Ліс потрібно захищати ще й від браконьєрів, які займаються незаконною вирубкою дерев. І знову на посту - майстри лісу лісництва.

   Завдяки щоденній сумлінній  праці лісової охорони Іванівського лісництва, ліс цього краю росте і виконує свої захисні функції та несе всім живим істотам свої дари.

      Велика  їм за це дяка.

Лісничий Іванівського лісництва     Когут Ю.П.