ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

ЩОДЕННІ БУДНІ ЛІСОВОЇ ОХОРОНИ Іванівського лісництва ЗБУР’ЇВСЬКОГО ЛМГ

            Територію  Іванівського лісництва  на південній протяжності її меж  омивають води Ягорлицької затоки, яка має сполучення з Чорним морем. Площа території лісництва складає 3077 га, з них покрита лісом -  1535 га. 87 %- хвойні насадження.

   Більшість туристів навіть не підозрюють, що ліс, який вони бачать перед собою - це дивовижний гігантський проект, завдяки якому вдалося зупинити в самому центрі Європи  величезної піщаної пустелі - Олешківські піски.

   Особливе місце в лісництві займає унікальна територія – заказник загальнодержавного значення « Березові колки» , де росте ендемік - береза дніпровська, природного походження. Крім того лісництво багате унікальними рослинами, серед яких  тюльпан Шренка,чебрець повзучий, аїр болотний. Не менш різноманітна і фауна лісництва : лисиці, вовки,козулі, кабани та безліч рідкісних птахів.

   Ліс вимагає постійної уваги, догляду. Більшу частину року на території ЛМГ встановлюється пожежонебезпечний період, коли необхідно пильно стежити за станом у лісі, попередити загорання. Причиною пожежі можуть бути як дії людей, так і грозові розряди.

   В Іванівському лісництві працюють всього 3 майстри лісу , при потребі - 5. Це – Галина Іванівна Коротка,  Олександр Олександрович Коробченко  і Микола Володимирович Бубир, які працюють в лісництві по 7 років, після закінчення ВАЛТ.  Щодня майстри лісу виїжджають на патрулювання лісових масивів - легше запобігти пожежі, ніж зупинити. Під час об’їзду території  «люди лісу», як їх називають у селі, розповідають відпочиваючим  про дотримання Правил пожежної безпеки в лісах. Завдяки  патрулюванню, оперативній роботі ЛПС-2 вдається  своєчасно виявляти осередки  пожежі і не допускати   розповсюдження вогню на великі площі. За останні 5 років в лісництві виявлено і погашено 10 випадків лісових пожеж на площі 4,99 га.

   Пожежа - це не єдина лісова біда. Ліс потрібно захищати ще й від браконьєрів, які займаються незаконною вирубкою дерев. І знову на посту - майстри лісу лісництва.

   Завдяки щоденній сумлінній  праці лісової охорони Іванівського лісництва, ліс цього краю росте і виконує свої захисні функції та несе всім живим істотам свої дари.

      Велика  їм за це дяка.

Лісничий Іванівського лісництва     Когут Ю.П.

Facebook