ЩОДЕННІ БУДНІ ЛІСОВОЇ ОХОРОНИ Іванівського лісництва ЗБУР’ЇВСЬКОГО ЛМГ

            Територію  Іванівського лісництва  на південній протяжності її меж  омивають води Ягорлицької затоки, яка має сполучення з Чорним морем. Площа території лісництва складає 3077 га, з них покрита лісом -  1535 га. 87 %- хвойні насадження.

   Більшість туристів навіть не підозрюють, що ліс, який вони бачать перед собою - це дивовижний гігантський проект, завдяки якому вдалося зупинити в самому центрі Європи  величезної піщаної пустелі - Олешківські піски.

   Особливе місце в лісництві займає унікальна територія – заказник загальнодержавного значення « Березові колки» , де росте ендемік - береза дніпровська, природного походження. Крім того лісництво багате унікальними рослинами, серед яких  тюльпан Шренка,чебрець повзучий, аїр болотний. Не менш різноманітна і фауна лісництва : лисиці, вовки,козулі, кабани та безліч рідкісних птахів.

   Ліс вимагає постійної уваги, догляду. Більшу частину року на території ЛМГ встановлюється пожежонебезпечний період, коли необхідно пильно стежити за станом у лісі, попередити загорання. Причиною пожежі можуть бути як дії людей, так і грозові розряди.

   В Іванівському лісництві працюють всього 3 майстри лісу , при потребі - 5. Це – Галина Іванівна Коротка,  Олександр Олександрович Коробченко  і Микола Володимирович Бубир, які працюють в лісництві по 7 років, після закінчення ВАЛТ.  Щодня майстри лісу виїжджають на патрулювання лісових масивів - легше запобігти пожежі, ніж зупинити. Під час об’їзду території  «люди лісу», як їх називають у селі, розповідають відпочиваючим  про дотримання Правил пожежної безпеки в лісах. Завдяки  патрулюванню, оперативній роботі ЛПС-2 вдається  своєчасно виявляти осередки  пожежі і не допускати   розповсюдження вогню на великі площі. За останні 5 років в лісництві виявлено і погашено 10 випадків лісових пожеж на площі 4,99 га.

   Пожежа - це не єдина лісова біда. Ліс потрібно захищати ще й від браконьєрів, які займаються незаконною вирубкою дерев. І знову на посту - майстри лісу лісництва.

   Завдяки щоденній сумлінній  праці лісової охорони Іванівського лісництва, ліс цього краю росте і виконує свої захисні функції та несе всім живим істотам свої дари.

      Велика  їм за це дяка.

Лісничий Іванівського лісництва     Когут Ю.П.

 • 09 вересня 2019
  ВЕТЕРАНИ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ РИБАЛЬЧЕНСЬКОГО ЛІСНИЦТВА.

                      Працівникам  Рибальченського  лісництва дернжавного підприємства "Збур'ївське лісомислиске господарство" насправді  є ким гордитися.  Мова йде про лісівників, які незважаючи на свій поважний вік і досі приходять у лісництво, цікавляться справами, дають поради, діляться  спогадами. Вони всі різні : Контушна  Людмила Степанівна,- помічник лісничого, Герастовська Анастасія Іванівна - майстер лісу, Ткаченко Володимир Якович вальник лісу, Шестакова Евгенія Степанівна та Бурдига Віра Олексіївна – лісокультурниці, але всіх їх поєднує ліс.

 • 23 серпня 2019
  З ДНЕМ ПРАПОРА УКРАЇНИ !

                                  Сьогодні, 23 серпня на адміністративній будівлі підприємства  вивішено Державний прапор України.

 • 23 листопада 2018
  Поповнення казни бюджету держави

     ДП « Збур’ївське ЛМГ»  в умовах повної відсутності фінансування з державного бюджету на ведення лісового господарства продовжує поповнювати бюджет держави.

 • 29 жовтня 2018
  Огляд насаджень, пройдених лісовою пожежею в Іванівському лісництві

     Для визначення доцільності проведення санітарних заходів у соснових  насадженнях Іванівського лісництва, які  в цьому році пройдені  пожежами  була створена комісія в складі спеціалістів ДП «Збур’ївське ЛМГ», ДСЛП   «Херсонлісозахист»,  Херсонського ОУЛМГ  та представника Садівської  сільської ради.

 • 21 вересня 2018
  Достойна нагорода

      За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну громадську діяльність з пропаганди лісових і екологічних знань лісничий Геройського лісництва Петрук  Іван Васильович  до Дня працівника лісу нагороджений відзнакою Товариства лісівників України - нагрудним знаком « Почесний лісівник України».

Facebook