ДП ДП "Херсонське лісомисливське господарство"

Лісова пожежа найбільше лихо для лісу

38701214 309737419762485 2518917496409423872 n      Лісові пожежі є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити значні площі лісових насаджень, що вирощуються та доглядаються десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

       Основною причиною  виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’янистої рослинності на сільгоспугіддях, пасовищах, а також випалювання очерету в плавнях Херсонщини. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові масиви та дачні кооперативи,  чим створюють реальну загрозу їх знищення.

38840267 309737479762479 6755156191287967744 n        З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж лісовою охороною державного підприємства «Херсонське лісомисливське господарство» проводиться ряд  протипожежних заходів:

-         створюються протипожежні  розриви;

-          влаштовано нових мінералізованих смуг - 29 км;

-          проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами - 126 км;

-         перекрито позапланових доріг - 22 шт;

-     встановлено 8 наглядних агітацій на протипожежну тематику.                                                  

Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення у вигляді лекцій і бесід. Створено рейдові бригади із залученням працівників правоохоронних  органів, громадських активістів та екології  по виявленню та притягненню до адміністративної відповідальності порушників пожежної безпеки в лісах. На сьогоднішній день складено 10 протоколів на населення про порушення Правил пожежної безпеки в лісах України та накладено 850 грн. адміністративних стягнень.

Тому ще раз нагадуємо: пожежу легше попередити, ніж гасити. Наш спільний обов’язок – шановливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі, дотримуватись Правил пожежної безпеки в лісах, а саме:

-         розпалювати багаття в спеціально відведених місцях;

-         не палити, не кидати в лісі непогашені сірники, недопалки;

-         місця відпочинку обкопувати по периметру;

-         не залишати після себе сміття в лісі;

-         не залишати розпалене багаття, виїжджаючи з місця відпочинку.

        Лише об’єднавши спільні зусилля, ми зможемо зберегти наші зелені скарби від вогню!

Адміністрація

ДП «Херсонського  лісомисливського господарства»