ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"

Бережіть ліс

  39105139 126869418248784 732248686532231168 n Щороку з настанням теплої погоди без опадів, починається пожежонебезпечний період, а з підвищенням температури повітря зростає відповідно і рівень пожежної небезпеки. Зараз він найвищий.

   Відомо, що коли вчасно не приборкати лісові пожежі, вони можуть спричинити втрати людського життя, що є безцінним, а також принести великі матеріальні збитки для держави. Проблема лісових пожеж існує в усьому світі і не має значення на скільки економічно розвинута країна. Особливо сильні пожежі цього року відбулися в  США, Греції де гинули люди.

    Основною причиною цих пожеж також є людський фактор, це можуть бути навмисні і ненавмисні підпали лісу. Традиційно пожежі стаються від випалювання сухої рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, уздовж доріг, необережне поводження з вогнем у лісі, кинуті недопалки. Особливо великі площі пожеж зростають під час сильних вітрів, що створює реальну загрозу знищення лісових масивів. Крім того з кожним роком посилюється техногенне та антропогенне навантаження на ліси. Стрімко зростає відвідування лісів населенням, особливо у вихідні та святкові дні, з вини якого щорічно виникає понад 95 % лісових пожеж.

  Сучасний стан захисних насаджень, водосховищ, ярів та балок, полезахисних лісосмуг - це не лише природний, а й антропогенний фактор, який є результатом багаторічної господарської діяльності людини. І дуже прикро, що в останні роки полезахисні лісосмуги та захисні лісонасадження потерпають від масових самовільних рубок та пожеж. Слід покласти край цим негативним явищам, зберегти захисні лісові насадження в степу від варварського  знищення і це ми зможемо зробити лише спільними зусиллями. Як сказав у своєму вірші наш земляк Станіслав Ярига: "Але і ми з вами можем ліс від нещасть берегти, бо зруйнувати легко, важко його зростить"

   Майстер лісу Великолепетиського лісництва

ДП «Каховське ЛГ»   Володимир Голов