ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"

НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАННІ СУХОЇ ТРАВИ

  39142079 127848   Щорічно , на полях , на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти» , які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах грунту, горить и безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна . До складу  диму від спалювання трави та листя входить пил, окиси азоту , чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

     За нормальних умов, коли листя перегниває необхідні для розвитку рослин речовини повертаються до грунту. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин , пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання грунту.

      При спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях , вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки , лісові насадження , і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях , через які проходять високовольтні лінії електропередач , дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів.

       Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території  державного лісового фонду на інших лісових масивах.

      Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків , випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізничних колій , а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах заборонено.

       Якщо Ви помітили незначне горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати .

     У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефонами 101 або   або за тел. 055-36-2-63-63.

         Пам*ятайте, що ліси створюються десятиліттями, а знищуються в одну мить.

                                                                                    Адміністрація ДП «Каховський лісгосп».