ДП ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Голопристанське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Збур'ївське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Каховське лісове господарство"
ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"
ДП ДП "Херсонське лісомисливське господарство"
ДП ДП "Олешківське лісомисливське господарство"
Сторінки історіїСторінки історії

У розпалі грибний сезон

 3005-34

      Про отруєння грибами всі знаємо і щороку із повідомлень новин констатуються випадки отруєння людей грибами, тому як ніколи на разі ця інформація актуальна. На превеликий жаль сумна статистика  повторюється.

1300900-620x310   Отже найчастіше  у людей виявляється отруєння блідою поганкою. Цей гриб справжній шедевр природи по своєму зовнішньому естетичному вигляду. Неможливо, дивлячись на досконалі форми та забарвлення подумати про те, що саме цей гриб найбільш небезпечний в лісовому царстві. Люди зазвичай плутають його із печерицями або сироїжками. В лабораторних умовах доведено, що  гриби цього типу смертельно отруйні. У природі цей гриб вправно підлаштовується та змінює забарвлення.

   Характерний опис блідої поганки: наближений до білого кольору (зеленкуватий, сірий, бежевий відтінки)  пластинчатого типу. Форма капелюшка у молодому віці опущеного дзвоника і по мірі дорослішання краї розправляються. Ніжка розташована по центру капелюшка, товщиною до 3 см. із утвореною спідничкою. При розломі не відчувається ані запаху ні смаку. За даними наукових досліджень для появи ознак отруєння достатньо дози з розрахунку 1 гр. м’якоті гриба на кожен кілограм ваги людини. Ознаки отруєння проявляються не одразу, інкубаційний період 5-6 годин. Отрута цього гриба діє смертельно для людини. 

      Лісівники  ДП «Великокопанівське ЛМГ» попереджують, будьте обачними і уважними під час збору грибів. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх рідних і близьких. По можливості утримайтеся від вживання грибів взагалі, оскільки навіть досвідчені грибники помиляються.

ДП "Великокопанівське ЛМГ"