07 Листопада 2018

А що далі?..

IMG 20181107 135401      Вперше, мабуть за всю історію лісгоспу, в посівному відділенні базового лісового  розсадника Великокопанівського лісництва не буде проводитися інвентаризація садивного матеріалу. Останній посів насіння сосни кримської був 7 травня 2015 року. Причина – відсутність фінансування з державного бюджету на ведення лісового господарства.

   Саме в цьому розсаднику заслужений лісівник, лісничий Гуляєв Олександр Васильович був ініціатором і рушієм вирощування сіянців сосни. Сіянці, вирощені в розсаднику, буяють лісами чи не в половині областей України. Досвід Гуляєва приїздили вивчати лісівники з усіх куточків колишнього Радянського Союзу і з далекого зарубіжжя.

    Вирощувати сіянці продовжував його послідовник заслужений лісівник, лісничий Шапка Віталій Васильович, використовуючи великий досвід цієї справи. Нажаль згадані лісівники відійшли в  інший світ, а учень Шапки В.В. виїхав за кордон шукати кращої долі.

  А що далі?.. Поки лісгоспи будуть перебувати в статусі жебраків, питання ведення лісокультурного виробництва залишається невизначеним.  Створення лісових культур стандартними двохрічними сіянцями сосни кримської можливе (при наявності коштів з 2019 року) лише в 2021 році.

   Питання риторичне і кому його задавати. Адже ті, хто повинні дати відповідь на нього глухі і байдужі до долі наших нижньодніпровських лісів і не тільки наших…

     Провідний інженер з лісових культур ДП «Великокопанівське ЛМГ» В.Мазуркевич