ДП ДП "Великоолександрівське лісомисливське господарство"

Лісові пожежі є найбільшим лихом для лісу

 
imgonline-com-ua-Text-on-Image-BJVoasTTxYzYOo Навесні, влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі та, особливо, в лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим, незасміченим, взагалі незайманим. З настанням сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж.


   Але слід знати, що після сходу снігового покриву в лісах України, починаючи з 1 березня, розпочинається період, коли різко зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. І триває цей період до жовтня місяця включно. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями саме це й завдає чимало клопотів лісівникам, а подекуди, й невиправної шкоди природі. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. Суха підстилка та вітер допомагають вогню блискавично поширюватися, тож врятувати ліс та його мешканців від пожежі дуже важко. Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг. Зростання відвідування лісових насаджень населенням під час тривалої посухи також значно збільшує кількість пожеж.

         На жаль, попри роз’яснювальну роботу серед населення люди й надалі не знають елементарних правил поведінки в лісі. Доречним буде також нагадати й про відповідальність за незаконні випали. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність Самовільне випалювання рослинності карається згідно з ст.. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу від 85 до 255 грн. на громадян і від 255 до 850 грн. - на посадових осіб.
     Також буде доречним нагадати елементарні правила поведінки в лісах:
Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

Інженер з охорони та захисту лісу

Бугайчук Наталія Анатоліївна

 • 10 вересня 2019
  Конкурс дитячого малюнку на тему «Людина та ліс»

      9 вересня державним підприємство «Великоолександрівське ЛМГ» проведений конкурс дитячого малюнку на тему «Людина та ліс» в рамках «Лісівничого тижня».

 • 19 березня 2019
  Лісові пожежі є найбільшим лихом для лісу

     Навесні, влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі та, особливо, в лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим, незасміченим, взагалі незайманим. З настанням сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж.

 • 06 липня 2017
  Обережність перед усім

       Основна причина виникнення лісових пожеж - це діяльність  людини, яка необережно поводиться з вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. У літні місяці, як правило, відбуваються наймасштабніші лісові пожежі. У таку спеку досить найменшої іскорки для великої пожежі.

 • 26 червня 2017
  Спека в повітрі, біда у лісі!

       Останніми днями складається враження, що стовпчик термометра вирішив подолати усі відомі рекорди. За таких умов важко доводиться всім - і людям, і тваринам. Що вже й казати про рукотворні лісові насадження нашого району. Більшість з них, особливо довкола Великої Олександрівки зростають на пісках, який нагрівається на сонці до 70 градусів за Цельсієм. Особливо небезпечно стає у цей період у хвойних насадженнях. Тут найменша іскра може призвести до непоправної біди.

 • 02 грудня 2015
  Лісогосподарські підприємства Херсонщини пропонують «новорічну красуню»

  Інформація щодо місць реалізації новорічних ялинок