15 травня 2019

Розширена нарада з питання охорони лісових насаджень області від незаконних порубок


201   14 травня 2019 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації проведено розширену нараду з питання охорони лісових насаджень області від незаконних порубок під головуванням т.в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації  Бутрій Д.С..

    У нараді  прийняли участь представники Служби безпеки України, обласної прокуратури, обласного управління Національної поліції, ДФС, екологічної інспекції області, обласного управління лісового та мисливського господарства і керівники підприємств лісового господарства. Де було зазначено, що основним направленням в роботі лісогосподарських підприємств є охорона та захист лісів від самовільних порубів, пожеж, проведення рубок формування та оздоровлення лісів, створення нових лісових насаджень, вирощування садивного матеріалу.

    Відсутність фінансування лісогосподарських заходів протягом 2016 – 2018 років призвело до втрати 1000 робочих місць і на сьогодні штатна чисельність працівників лісогосподарських підприємств області складає 550 осіб.

     Чисельність працівників державної лісової охорони станом на     01 квітня 2019 року становить 290 осіб при штаті 385 осіб, майстрів лісу 169 при потребі 215 осіб.

      Саме відсутність фінансування протягом трьох років призвела до збільшення кількості випадків незаконної порубки, дії винних осіб кваліфікуються за статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка пошкодження та знищення лісових культур і молодняка».  269 справ за статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка пошкодження та знищення лісових культур і молодняка»    передано до правоохоронних органів  з метою встановлення лісопорушників.

     Т.в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації Бутрій Д.С. висловив стурбованість з приводу ситуації, що склалася в лісовій галузі  області  та наголосив на необхідності консолідації зусиль усіх гілок влади з метою  зупинення неконтрольованого вирубування лісу.

    За результатами роботи прийнято рішення розробити  План спільних заходів по охороні лісових насаджень області та проекти звернень до центральних органів виконавчої влади щодо  внесення відповідних змін до законодавства. 

      Перший заступник начальника Херсонського обласного

управління лісового та мисливського господарства Михайленко В.Д.