09 серпня 2019

Бережіть ліс від пожеж

   pojeja 1

     Особливо різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на відпочинок на природу. Відтак, нерідко прогулянки в лісі закінчуються лихом для зеленого друга і великими проблемами для лісників та рятувальників Великооолександрівського района, та інших районів області, які рятують лісові масиви. Тільки за липень 2019 року по підприємству було ліквідовано 4 лісові пожежі, площею 0,8 га. Та 8 пожеж на землях інших користувачів площею 7,7 га.

    Причинами виникнення пожеж у лісі, як не дивно, здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, а також дитячі пустощі з вогнем.

455    Тож вкотре нагадуємо, шановні громадяни, що у пожежонебезпечний сезон не слід запалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев.

     Перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею, або залите водою до повного припинення тління.

      Не засмічуйте також ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітники.

     Лісова пожежа – це суворе явище. Не можна зневажати протипожежні правила, безвідповідально ставитися до вогню. Гасити лісові пожежі складно, вони завдають великої шкоди не тільки народному господарству, а й екології.

      Якщо ми всі разом будемо уважнішими й обережнішими, виконуватимемо правила пожежної безпеки – захистимо себе, оточуючих та навколишнє середовище від непоправних втрат, збережемо ліси Полісся для наступних поколінь.

    Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
  • палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (сільськогосподарські пали у тому числі).

      Пам’ятайте! За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність!

Інженер лісового господарства

Скоромний Сергій Володимирович