Заготівля насіння починається зі збору шишок


202002.jpg       Основною лісоутворюючою породою Херсонщини є сосна.

     Для цього щорічно підприємство заготовляє майже 200 кг. насіння  сосни кримської.  Цього обсягу в повній мірі вистачає забезпечити власні потреби високоякісним садивним матеріалом та  реалізувати для потреб іншим лісогосподарським підприємствам.

       Заготівля насіння починається зі збору шишок. Кращі терміни для заготівлі шишок сосни – з  листопада до початку березня.

202001.jpg    На території Костогризівського лісництва функціонує стаціонарна шишкосушилка для переробки шишок сосни. За сезон  переробляється від 7 до 10 тон шишки, продуктивність за добу становить 700-800 кг. шишок.

     Добуте насіння потрібно очистити від сміття та обезкрилити. Для обезкрилення насіння хвойних порід застосовується  барабан,  у результаті перемішування і тертя об сітку обламуються крилатки насіння. Від якісного насіння залежить якість садивного матеріалу для створення  нових лісів.

IMG-bf.jpg    Лісонасіннєва справа є однією з головних аспектів лісогосподарського підприємства,  бо ліс починається з маленької насінини, яку дбайливі руки Галини Віталіївни Тищенко, помічника лісничого Костогризівського лісництва висіють в  лісовий розсадник, щоб отримати садивний матеріал яким будуть створені нові ліси. 

Адміністрація ДП "Олешківське ЛМГ"