Відповідальність за незаконну рубку дерев

 images1.jpg     У зв’язку з наближення  новорічно- різдвяних свят  ДП « Збур’ївське ЛМГ» інформує  громадян про відповідальність  за незаконну порубку дерев та заготівлю новорічних ялинок.

    Незаконні рубки- це заготівля деревини без спеціального дозволу  ( лісорубного квитка)

    Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев у лісах, перевезення , зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників

    Правопорушник( громадянин), який здійснив незаконну рубку дерев сплачує:

     -    розмір шкоди, заподіяної лісу ( розрахунок згідно такси, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року № 665 )

   - адміністративний штраф - від тридцяти до шістдесяти   ( 510-1020 грн )  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян ( стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

   Якщо громадянин заподіяв істотну шкоду, а це шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподаткований  мінімум доходів громадян  (від 21020 грн) то згідно статті 246 Кримінального Кодексу України карається штрафом від  тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 17000-25500грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років , або позбавленням волі на той самий строк.

   Також коли громадянин спричинив незаконною порубкою тяжкі наслідки , а це  наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян ( від 63060грн) то це карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

   При незаконній заготівлі хвойних дерев віком до 41 року в грудні- січні в т.ч. заготівля  новорічних ялинок, розмір шкоди збільшується у два рази.

  Приклад: при заготівлі одної  новорічної ялинки діаметром 10 см і менше  розмір шкоди складе 345,94 грн. (172,97 гр * 2).  Адміністративний штраф – 510 грн.( це мінімальний).  Тобто, громадянину необхідно буде сплатити 855,94 грн. за  одне незаконне спиляне хвойне дерево для новорічної ялинки.

Тому лісогосподарське підприємство звертається з гаслом:  "Не рубай новорічну ялинку- купуй легальну "

Ви збережете свої кошти і новорічний настрій.

Адміністрація ДП "Збурївське ЛМГ"