Новини

 • 02 Жовтня 2018
  Людська байдужість

     На зміну спекотним дням прийшла прохолодна осінь. Та у пожежному плані лісівникам півдня легше не стало. Очікуваних дощів не було, а штурм лісів грибниками розпочався. Фактор присутності людей в декілька разів підвищив імовірність виникнення лісових пожеж. 

 • 28 Вересня 2018
  Що після себе залишили грибники?

     Настала та пора року коли можна з сім’єю вибратися до лісу по гриби.

 • 27 Вересня 2018
  Лісовій галузі – надійну підтримку держави!

          25 вересня у Києві відбувся  IV з’їзд лісівників України, у якому активну участь взяла делегація Профспілки працівників лісового господарства України на чолі з головою Профспілки Степаном Кривов’язим. На форумі від імені профспілок галузі виступила   голова Херсонської обласної організації Профспілки Марія Глод.  Публікуємо цей виступ.

 • 26 Вересня 2018
  Володимир Бондар назвав три пріоритети, які необхідно терміново реалізувати у лісовій галузі

         Сьогодні відбувся IV з’їзд лісівників України, в якому взяли участь майже 500 делегатів з усіх   областей України, науковці, народні депутати України.

 • 26 Вересня 2018
  На з'їзді лісівників України запропоновано альтернативу задумам створення єдиної компанії, концесії та приватизації лісів

     Задекларований окремими силами рух до приватизації лісів, до створення єдиної компанії, до передачі лісового господарства у концесію – це рух, який в кінцевому своєму варіанті означає знищення українських лісів. На цьому наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час IVз’їзду лісівників України.

 • 25 Вересня 2018
  У ЗМІ ПОШИРЮЄТЬСЯ ФАЛЬШИВИЙ ЛИСТ ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВА

     Сьогодні низка засобів масової інформації, з посиланням на інтернет-сайт «Обозреватель», поширили лист нібито за підписом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря до однієї з австрійських деревообробних компаній з проханням розглянути можливість взяти у концесію низку лісогосподарських підприємств України.

 • 21 Вересня 2018
  На колегії Держлісагентства обговорили шляхи вирішення проблеми з подвійним оподаткуванням, яке призведе до банкрутства лісової галузі

       Сьогодні під час засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України розглянуто питання стосовно нещодавно введеного нового податку на всі лісові землі, а власне запровадженням подвійного оподаткування лісової галузі.

 • 20 Вересня 2018
  Для проведення повноцінної національної інвентаризації лісів необхідні зміни до законодавства та фінансування, - Володимир Бондар

     Розвиток системи лісооблікових робіт, тобто лісовпорядкування, та запровадження робіт з національної інвентаризації лісів є одним з пріоритетів діяльності Держлісагентства. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час подіумної дискусії щодо національної інвентаризації лісів України.

 • 20 Вересня 2018
  Чому всихають соснові ліси?

     Останнім часом у лісах України склалась надзвичайна ситуація, викликана всиханням соснових деревостанів на великих площах. Причиною цьому є верхівковий короїд (Ips acuminatus Gull), який належить до родини жорсткокрилих або жуків. За великої чисельності шкідник здатен заселяти і цілком здорові дерева сосни. Спочатку жук заселяє тонкі гілки, а надалі переходить на верхівкову частину стовбура, у район тонкої кори, де переважно і проходить його життєвий цикл. Початковою ознакою заселення дерев сосни верхівковим короїдом є так званий «гілкопад», коли під кроною дерев знаходиться велика кількість зламаних тонких гілочок з наявними ходами короїдів. Побуріння хвої на верхівкових пагонах та у верхній частині крони свідчить вже про загибель дерева. Період від початку заселення до повної загибелі дерева триває 2–3 місяці. Але короїд за такий короткий термін не здатен цілком знищити дерево. У його ходах розвиваються патогенні гриби, які викликають повну закупорку сокопровідних судин та синяву деревини.

 • 18 Вересня 2018
  Урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу

     13.09.2018  року  відбулись урочисті заходи  з нагоди  професійного свята – Дня працівника лісу.

 • 14 Вересня 2018
  Звернення заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря з нагоди Дня працівника лісу

  Шановні працівники лісу!    Щороку, у третю неділю вересня, в Україні відзначають професійне свято працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості – День працівника лісу.

 • 14 Вересня 2018
  Підходить до завершення непростий період в роботі лісівників

       Завершується  не простий  період в роботі   Державного  підприємства  “Скадовське досвідне  лісомисливське  господарство” ,період  коли  висока  пожежна  небезпека  зумовлювала  бути  всіх  працівників  підприємства  в  постійній  напрузі.

 • 12 Вересня 2018
  Володимир Бондар: "Працівники лісового господарства України заслуговують на повагу"

       «Працівники лісового господарства України заслуговують на повагу. Особливо зараз ми маємо підтримувати лісівників південних і східних областей України. Не дивлячись на всі негаразди з відсутністю фінансування, ці люди працюють у лісі – доглядають і охороняють його», - наголосив заступник Голови ДержлісагентстваВолодимир Бондар під час перебування на Дніпропетровщині, 11 вересня 2018 року.

 • 12 Вересня 2018
  І ЗНОВУ БЛИСКАВКА!

     10.09.2018 року о 14 годині 40 хвилин на території Костогризівського лісництва ДП «Олешківське ЛМГ» виникла лісова пожежа.

 • 04 Вересня 2018
  Новий земельний податок на ліс призведе до здорожчання деревини та зупинки лісовідтворення в Україні

      Законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України.

 • 04 Вересня 2018
  Почем дровишки на Херсонщине?

     В преддверии сезона холодов хозяева частных домов спешат в лесхозы на левобережье Херсонщины – закупать самое дешевое топливо.

 • 04 Вересня 2018
  Дело - дрова: на Херсонщине на вырубку сухостоя даже лесхоз не имеет права

     С наступлением осени все более актуальным для значительной части населения становится вопрос заготовки дров. В нынешних изменчивых реалиях и при постоянном подорожании энергоносителей обогрев частного дома – дорогое удовольствие.

 • 31 Серпня 2018
  Чому горять ліси?

                    В цьому році літо панує на повну! Неймовірна спека, потужні вітри, грози з блискавками - найстрашніші погодні умови для лісівників. На цей час встановлений найвищій п’ятий клас пожежної небезпеки – час, коли ліс стає найбільш уразливим до вогню. Та не так страшні негоди, як людська діяльність.

 • 31 Серпня 2018
  Нагляд за шкідниками лісу

     Для постійного контролю за розвитком та розповсюдженням осередків глицеїдних шкідників, а саме рудого та звичайного соснових пильщиків по ДП «Великокопанівське ЛМГ» працівниками державної лісової охорони ведеться постійний нагляд та контроль.