ДП ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"

ДП "Скадовське досвідне лісомисливське господарство"


Skadovske3.jpgkontora2.jpg
kontora1.jpg

 Лісовий фонд ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство» розташований у південній частині Херсонської області на території Скадовського  адміністративного  району. 

Історія створення

   Скадовський  лісгоспзаг  (нині  ДП “Скадовське  ДЛМГ”)  був  організований  в  1960  році  згідно  розпорядження  РМ УРСР  № 436-р  від 4 квітня  1960 року. Мета організації підприємства – створення зеленої зони міста-курорта  Скадовська  вздовж  берега  Джарилгацької  затоки  Чорного  моря  і  на  острові  Джарилгач. В 1963 році до складу лісгоспу був прийнятий Приморський лісорозсадник загально площею 143 га, а також організовано Каланчацьке лісництво з ціллю озеленення Північно-Кримського каналу.

   Діючу назву підприємство отримало згідно наказу Держкомлісгоспу України в 2005 році, на виконання Указу Президента “Про невідкладні заходи у сфері збереження,  відтворення,  раціонального  використання  мисливських  тварин”.

Структурні підрозділи 

      На території підприємства функціонує 2 лісництва: Скадовське і Джарилгацьке.

Площа лісового фонду

     Загальна площа лісового фонду складає 8,66 тис.гектарів. Загальна площа вкрита лісовою рослинністю — 1913 га.

     Розподіл насаджень по віковому складу

Skadovske1.jpg

  Розподіл насаджень по породному складу 

Skadovske2.jpg

 Мисливське господарство

____17_20120330_1371060830.jpg   ___7_20120330_1337730091.jpg

   Напочатку сімдесятих років минулого століття лісгоспом розпочато роботи з  реакліматизації  ратичних диких тварин  на  островів “Джарилгач” з півострова Бірючий. На даний час на острові обліковується: Оленя шляхетного — 194 особини, Лані — 171 особина, Муфлона європейського — 314 особин.

Колектив лісгоспу

   Чисельність працівників лісгоспу складає 33 особи (станом на 1.01.2020).                         

Основні напрямки діяльності підприємства

   Основними напрямками діяльності ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство» є організація ведення лісового господарства, яка спрямована на відтворення і збільшення лісів шляхом лісовідновлення і лісорозведення, охорону і захист лісових насаджень, раціональне використання лісових ресурсів, а також охорону, відтворення та раціональне використання державного мисливського фонду на території угідь, закріплених за підприємством.

   Підприємством завершується заліснення земель лісокультурного фонду. За останні роки щорічний обсяг лісорозведення складає 10 га. Для даних робіт в лісорозсаднику вирощується до 100 тис. стандартних сіянців. Господарство повністю забезпечує власні потреби в садивному матеріалі. Крім того, для озеленення населених пунктів, оздоровчих закладів, приватних садиб та парків в розсаднику вирощується 45 тис. штук саджанців декоративних порід дерев та чагарників,  асортимент яких нараховує більше 40 видів та форм.

   В зв'язку з тим, що основні дикі тварини знаходяться на острівній території, підприємством проводяться обов'язкові біотехнічні заходи: підгодівля тварин, чищення водопоїв, регулювання чисельності шляхом переселення, ветеринарні обстеження та дослідження на захворювання тварин.

   На сільськогосподарських угідях вирощуються зернові культури, соняшник, баштанні. При цьому дотримуємось сівозмін і агротехніки вирощування. Зібраний врожай використовується для підгодівлі диких тварин, а доходи від реалізованої продукції спрямовуються на розвиток підприємства.

   Значний обсяг робіт здійснюється для забезпечення дотримання нормативних законодавчих актів в межах ПЗФ на території, яка відноситься до категорії лісів природоохоронного призначення.                         

                        Об’єкти природно-заповідного фонду

  В межах території лісового фонду підприємства, з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів північного Причорномор'я, створено Національний природний парк «Джарилгацький» на площі 6726га. В 1974 році на площі 300га було створено ботанічний заказник загальнодержавного значення “Джарилгацький”, для забезпечення охорони золотобородника  цикадового — рослини, яка закріплює сипучі піски.

Директора 

Войналович Валерій Леонідович

IMG_20200514_160602.jpg

     Біографічна довідка

Послуги 

  • ·проведення попереджувальних протипожежних заходів;
  • ·озеленення населених пунктів та оздоровчих закладів;
  • ·відлов диких тварин;
  • ·мисливські послуги;
  • ·рекреаційні послуги;
  • ·проведення механізованих сільськогогосподарських робіт.

Продукція

Сіянці лісових порід, саджанці декоративних порід, зерно пшениці, зерно ячменю, соняшник, плоди садових культур.

Фінансово- економічні результат

   Підприємство працює беззбитково, збільшився  фонд оплати праці, середньомісячна заробітна плата за 2019 рік склала - 6560 грн. Заборгованість по оплаті праці відсутня. Мобілізація власних коштів складає 31%.   

Керівництво 

Директор

Войналович Валерій Леонідович 

(05537) 5-91- 74
Головний лісничий

вакансія

(05537) 5-91- 74
Головний економіст

Левицька Марина Григорівна

(05537) 5-91- 74
Головний бухгалтер

Сьомочкіна Оксана Олександрівна

(05537) 5-91- 74

 Контакти

Адреса:75701, м.Скадовськ Херсонської області, вул.Затишна, буд. 171.

тел.  (05537) 5-91-74

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

сторінка у facebook: https://www.facebook.com/skadovsk.lis

 


Ads on: Special HTML

 

 

Новини

архiв новин
  • 19 квітня 2018

        17 квітня стартувала Всеукраїнська акція "Посади своє дерево!".