ДП ДП "Каховське лісове господарство"

НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАННІ СУХОЇ ТРАВИ

  39142079 127848   Щорічно , на полях , на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти» , які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах грунту, горить и безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна . До складу  диму від спалювання трави та листя входить пил, окиси азоту , чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

     За нормальних умов, коли листя перегниває необхідні для розвитку рослин речовини повертаються до грунту. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин , пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання грунту.

      При спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях , вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки , лісові насадження , і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях , через які проходять високовольтні лінії електропередач , дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів.

       Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території  державного лісового фонду на інших лісових масивах.

      Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків , випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізничних колій , а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах заборонено.

       Якщо Ви помітили незначне горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати .

     У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефонами 101 або   або за тел. 055-36-2-63-63.

         Пам*ятайте, що ліси створюються десятиліттями, а знищуються в одну мить.

                                                                                    Адміністрація ДП «Каховський лісгосп».

 • 01 жовтня 2019
  Зупинено пожежу

            25 вересня 2019 року в 16-00 майстром лісу Бериславського лісництва було виявлено пожежу на землях Зміївської сільської ради, що межують із землями лісового фонду кварталів 1 та 2.

 • 26 жовтня 2018
  ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС

     ДП «Каховське лісове господарство»  розташоване на території 7 адміністративних районів та 3 міст. Більша частина лісових масивів знаходиться в межах населених пунктів та оточено житловими кварталами Нової Каховки, Каховки, Таврійська, прилеглих сіл, дачних кооперативів або промисловими забудовами, що вносить своєрідну специфіку в питання ведення лісового господарства, охорону та захист лісових насаджень.

 • 03 жовтня 2018
  Увага! Пожежонебезпечний період!

     Новокаховське лісництво ДП «Каховське ЛГ» інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

 • 25 вересня 2018
  На сторожі гармонії і порядку

      Ліс - ось справжній, живий скарб нашої Землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

 • 14 вересня 2018
  НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАННІ СУХОЇ ТРАВИ

       Щорічно , на полях , на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти» , які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах грунту, горить и безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна . До складу  диму від спалювання трави та листя входить пил, окиси азоту , чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.