ДП ДП "Каховське лісове господарство"

На сторожі гармонії і порядку

 20180830 132058

  Ліс - ось справжній, живий скарб нашої Землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

   Ліс – наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа економічної стабільності країни. Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише лісівників, а й громадськості, кожного жителя нашої рідної України. Лісу потрібний мудрий, дбайливий і виважений господар.

    Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. У  наш час робота лісівників полягає в збереженні, примноженні, охороні та захисті рукотворних лісів. Але вже три роки підряд відсутня належна  фінансова підтримка лісової галузі, що спричинило неналежний  догляд та охорону лісу.  Працівники лісової охорони  були переведені на неповний робочий день,   їх відправляли у відпустки без збереження заробітної плати  кілька місяців підряд, після чого працівники лісової охорони   масово звільнялися з роботи.  У  зв’язку з цим  і зросла  кількість самовільних рубок. В останні роки ускладнилося своєчасне виявлення та гасіння лісових пожеж, профілактика й охорона лісів  майже зійшла нанівець:відсутні кошти на придбання пально-мастильних матеріалів для заправки пожежної техніки,  на проведення першочергових заходів з охорони лісу від пожеж;

  У державних лісогосподарських підприємствах Херсонщини завжди був дефіцит кваліфікованих кадрів. Станом на сьогодні  у лісництвах залишилася четвертина  працівників, решта  звільнилися, поповнюючи  ряди безробітних. Без належного лісівничого догляду за лісами, працю багатьох поколінь потихеньку знищують. Але  працівники Первомаївського лісництва, навіть  знаходячись у скрутному становищі,  працюють  чесно і віддано, незважаючи на всі проблеми. Люди, які ще залишилися працювати у лісництві, забезпечують своєчасне виявлення і гасіння лісових пожеж, охорону лісів від самовільних рубок, за що всім вам низький уклін;

   Незважаючи на тяжкі часи у лісовому господарстві,  я    переконаний, що ми й надалі будемо робити гідний внесок в економічний розвиток нашої держави та збереження її природних багатств.

   У новому українському законодавстві День працівників лісу закріплений Указом Президента України від 28-го серпня 1993-го року № 356/93 і святкується традиційно на третю неділю вересня. У цей святковий день вітають всіх працівників, пенсіонерів, ветеранів лісового господарства. Велике спасибі Вам, шановні працівники, пенсіонери та ветерани лісового господарства, за невтомну працю і самовідданість. Сердечно бажаємо Вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, мирного неба, невичерпної енергії та успіхів у благородній справі на благо України, терпіння та віри, що кращі часи настануть. Нас не зламати, адже ми українці!

Андрій Головій, лісничий Первомаївського лісництва

ДП «Каховське ЛГ»

 • 01 жовтня 2019
  Зупинено пожежу

            25 вересня 2019 року в 16-00 майстром лісу Бериславського лісництва було виявлено пожежу на землях Зміївської сільської ради, що межують із землями лісового фонду кварталів 1 та 2.

 • 26 жовтня 2018
  ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС

     ДП «Каховське лісове господарство»  розташоване на території 7 адміністративних районів та 3 міст. Більша частина лісових масивів знаходиться в межах населених пунктів та оточено житловими кварталами Нової Каховки, Каховки, Таврійська, прилеглих сіл, дачних кооперативів або промисловими забудовами, що вносить своєрідну специфіку в питання ведення лісового господарства, охорону та захист лісових насаджень.

 • 03 жовтня 2018
  Увага! Пожежонебезпечний період!

     Новокаховське лісництво ДП «Каховське ЛГ» інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

 • 25 вересня 2018
  На сторожі гармонії і порядку

      Ліс - ось справжній, живий скарб нашої Землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

 • 14 вересня 2018
  НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАННІ СУХОЇ ТРАВИ

       Щорічно , на полях , на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти» , які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах грунту, горить и безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна . До складу  диму від спалювання трави та листя входить пил, окиси азоту , чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.