ДП ДП "Каховське лісове господарство"

Увага! Пожежонебезпечний період!

1792 n   Новокаховське лісництво ДП «Каховське ЛГ» інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

    З метою уникнення лиха лісництво рекомендує, у період високої пожежної небезпеки тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах. Відпочиваючи на природі дбати проте, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним для вас, оточуючих та для навколишнього середовища.

     Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі;

- заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів;

- відвідування населенням лісу, з переважанням хвойних насадженнь, при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) За умов відповідної погоди;

- палити, кидати недопалки та не згаслі сірники;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на прилеглих до лісу земельних ділянках.

У разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це  в лісогосподарські підприємства ,територіальні підрозділи  ДСНС, місцеві органи влади.

     Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки,несуть адміністративну відповідальність згідно  ст.77 КУпАП та кримінальну відповідальність згідно ст.245 ККУ в разі спричинення тяжких наслідків.

    Правила дій при гасінні пожежі в лісі.

     Якщо ви виявили невелике загорання, спробуйте загасити пожежу. Найпоширеніший спосіб її гасіння – збивання полум’я віником з гілок листяних порід дерев. Рухаючись по кромці займання наносять ковзні удари, начебто змітаючи полум’я до центру займання. Збивши основне полум’я, при наступних ударах віник затримують притискаючи до палаючих решток, що дає їм змогу охолонути.

     Також для гасіння лісових пожеж використовують другий спосіб, при якому кромку займання закидають розпушеним ґрунтом, який викопують вздовж лінії загоряння. Ґрунт потрапляючи на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від доступу кисню. Зупинивши пожежу по периметру насипають шар ґрунту завтовшки 6-8 см.

     Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. Гасіння  вогню починають з того боку куди рухається,і намагаються оточити з усіх сторін!

     Опинившись  в зоні лісової пожежі слід дотримуватись наступних правил:

- не тікайте від полум’я, а долайте межу вогню проти вітру, закривши голову та обличчя одягом;

- з небезпечної зони до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдженню вогню;

- дихайте повітрям, що знаходиться низько на поверхнею землі – воно менш задимлене;

- Органи дихання прикривайте одягом чи тканиною (бажано попередньо зволоженою);

- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, які можуть завалитися та травмувати;

- під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з поля зору інших учасників гасіння.

                Ліс наше багатство! Не допустіть знищення його вогнем!

   Новокаховське лісництво Майстер лісу Сергій Петренко

 • 01 жовтня 2019
  Зупинено пожежу

            25 вересня 2019 року в 16-00 майстром лісу Бериславського лісництва було виявлено пожежу на землях Зміївської сільської ради, що межують із землями лісового фонду кварталів 1 та 2.

 • 26 жовтня 2018
  ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС

     ДП «Каховське лісове господарство»  розташоване на території 7 адміністративних районів та 3 міст. Більша частина лісових масивів знаходиться в межах населених пунктів та оточено житловими кварталами Нової Каховки, Каховки, Таврійська, прилеглих сіл, дачних кооперативів або промисловими забудовами, що вносить своєрідну специфіку в питання ведення лісового господарства, охорону та захист лісових насаджень.

 • 03 жовтня 2018
  Увага! Пожежонебезпечний період!

     Новокаховське лісництво ДП «Каховське ЛГ» інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

 • 25 вересня 2018
  На сторожі гармонії і порядку

      Ліс - ось справжній, живий скарб нашої Землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

 • 14 вересня 2018
  НЕБЕЗПЕКА ПРИ СПАЛЮВАННІ СУХОЇ ТРАВИ

       Щорічно , на полях , на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти» , які знищують на своєму шляху все живе. У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах грунту, горить и безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна . До складу  диму від спалювання трави та листя входить пил, окиси азоту , чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.