До Всесвітнього Дня Лісу. Участь Голопристанської гімназії в посадці лісу

   
6.jpg        Ліс є невичерпним джерелом краси і разом з тим позитивно впливає на естетику інших ландшафтів – природних, окультурених, урбанізованих. Ліси виконують кліматопокращуючі, водоохоронні, захисні, лікувально-оздоровчі та естетичні  функції.

    Широке господарське використання лісів як джерела деревини, використання не деревних рослинних ресурсів приводить до глибоких змін лісового середовища, збіднення природної флори і фауни, руйнування місць мешкання тварин і росту рослин. Запобігти руйнуванню лісових екосистем можна шляхом бережного їх використання. Для цього з 1971 року у світи започаткували Міжнародний День Лісу, який відмічається в день весняного рівнодення.

    Саме цього дня, 21 березня, в неділю  до Голопристанського лісництва приїхали 18 учнів 8-Б класу Голопристанської гімназії з класним керівником Долбнею Іриною Валеріївною. Підтримали своїх дітей мама та старша сестра Данила Козеровського, та мама Валерії Рудь.

    В 13 кварталі лісництва, інженер лісових культур Наталя Фемич розповіла гостям історію заліснення Нижньодніпровських пісків, ознайомила з сучасною технологією посадки лісу, згадала велику пожежу 2007 року, коли за лічені години згоріла  півстолітня праця лісівників. Лісничий Микола Коваленко провів майстер-клас по оправці висаджених сіянців сосни, розставив учнів по рядам і робота закипіла. Працюючи, діти ставили багато запитань про ліс, про  життя лісових мешканців, про професію лісівника, оплату праці тощо. Найбільше задоволення наші помічники отримали від наглядного ознайомлення з посад машиною, підчас  якого кожен учень мав можливість посидіти на ній. Головний лісничий ДП "Голопристанське ЛМГ" Рая Рудь розповіла про принцип роботи посад машини._viber_2021-03.jpg

     Через дві години, втомлені і задоволені учні відпочивали на рекреаційному пункті в акацієвому лісі.  Ми дуже задоволені співпрацею дітей. Під час спілкування учні  усвідомили важливу роль лісу в житті суспільства і в нашому регіоні зокрема.
viber_2021-03-33-49.jpg

   Раїса РУДЬ, головний лісничий ЛМГ.